Dumni Biało-Czerwoni – Polskie Tradycje Świąteczne

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy program „Dumni Biało-Czerwoni – Polskie Tradycje Świąteczne”.

Cóż masz, niebo, nad ziemiany? Bóg porzucił szczęście twoje. Wszedł między lud ukochany. Dzieląc z nim trudy i znoje – śpiewamy w kolędzie „Bóg się rodzi”. Już za chwilę ta i inne pieśni bożonarodzeniowe rozbrzmią w naszych domach. Będą nam towarzyszyły przy ostatnich przygotowaniach do wigilijne kolacji i przez kolejne dni, aż do początku stycznia 2021 r.

Dlatego też nasze media przygotowały dla Państwa wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarek.

Ale to nie wszystko…
– Najbardziej udane Boże Narodzenie jest wtedy, gdy człowiek czuje się pojednany z Bogiem, bo poszedł do spowiedzi, przyjął sakrament pokuty i wykorzystał okazję do pojednania się z innymi ludźmi. Wówczas możemy doświadczyć, że Bóg pośród nas zamieszkał – tłumaczy ks. prof. Robert Skrzypczak, który w naszej produkcji opowiedział o duchowym wymiarze nadchodzących świąt.

Ponadto, koncert będzie przeplatany rozmowami z ciekawymi gośćmi, którzy opowiedzą o współczesnych, ale też zamierzchłych zwyczajach bożonarodzeniowych z Polski.

Partnerzy:
– PGNiG Grupa Kapitałowa
– Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
– Totalizator Sportowy

Dumni Biało-Czerwoni. Papież Polak

16 października 1978 r. o godz. 18.44 z loggii bazyliki św. Piotra kardynał protodiakon ogosił: „Habemus Papam!”, informując, że Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. Już pierwsze przemówienie biskupa Rzymu zwiastowało, że to będzie pontyfikat inny od wszystkich dotychczasowych. Jan Paweł II odmienił Kościół oraz jak nikt dotychczas zapisał się na kartach naszej historii.

Serdecznie zapraszamy!

„Jan Paweł II nie jest człowiekiem do podziwiania, tylko do naśladowania” – możemy często usłyszeć od przedstawicieli pokolenia JPII. Pewnym jest, że Papież Polak wywarł ogromny wpływ na miliony ludzi na świecie, a także przyczynił się do wielu zmian ustrojowych. Historycy i politolodzy są zgodni, że gdyby nie ten pontyfikat, to władza komunistyczna w Polsce mogłaby utrzymywać się przez kolejnych wiele lat, a ewentualne próby jej obalenia spowodowałaby niewyobrażalny rozlew krwi.

Ale to nie wszystko, bo to, co Jana Pawła II szczególnie charakteryzowało, to miłość bliźniego. Na spotkania z nim nierzadko przybywały miliony ludzi. Usunął bariery oddzielające papieża od wiernych, żartował z nimi, błogosławił, rozmawiał bezpośrednio. Uwielbiał kontakt z młodzieżą. Jego inicjatywą były Światowe Dni Młodzieży, które nadal gromadzą gigantyczne tłumy z całego globu.

Aby przypomnieć ogromne zasługi Jana Pawła II i dać odpór wściekłemu atakowi środowisk lewackich na jego osobę, 24 listopada o godz. 19 zapraszamy Państwa na premierę programu „Dumni Biało-Czerwoni. Papież Polak”.

W produkcji znajdą się m.in. rozmowy z historykiem i publicystą Tadeuszem Płużańskim, legendą Solidarności Adamem Borowskim oraz przedstawicielami Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. Opowiemy o ciekawostkach z życia Karola Wojtyły, jego drodze od Wadowic do Watykanu, a także historycznym pontyfikacie. Ponadto odwiedzimy też Sanktuarium Jana Pawła II w Radzyminie oraz porozmawiamy z jego kustoszem.

Partnerzy:
» BGK
» Energa »

Grupa Lotos Organizatorzy:
» Fundacja Niezależne Media
» Gazeta Polska

„Dumni Biało-Czerwoni. Droga do Niepodległości”

Na 123 lata Polska zniknęła z map Europy i świata po trzecim rozbiorze, dokonanym w 1795 roku. Nasi przodkowie nigdy nie pogodzili się z utratą ojczyzny. Polskość krzewiono pomimo prześladowań i surowych kar ze strony zaborców. Wybuchały powstania zbrojne. Marzenie o niepodległej Rzeczpospolitej ziściło się dopiero 1918 roku. Zawiłą i długą walkę o wolność opowiemy Państwu w najnowszym odcinku programu „Dumni Biało-Czerwoni. Droga do Niepodległości”. W programie wykorzystano utwór: Obława – Narodowa Orkiestra Dęta Narodowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka wraz z Gośćmi, podczas koncertu Wind(s) on the Hill, w dniu 29.08.2020 r. na Dziedzińcu Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.

Partnerzy programu:
– BGK – wspieramy rozwój firm
– Energa SA
– Grupa LOTOS

Patronat medialny:
– Niezalezna.pl
– Gazeta Polska
– Nowe Państwo
– Gazeta Polska Codziennie

Producent:
– Fundacja Niezależne Media
– Gazeta Polska