RAZEM dla przyszłości informacji! Wspomóż naszą misję i wpłać darowiznę na wsparcie niezależnych mediów.

Budujmy wolne polskie media
Zapowiedzi idącej po władzę koalicji resetu wskazują, że chce zniszczyć media, które ją krytykują i ujawniają jej afery. Szykuje się potężny atak na media publiczne. Nie odpuszczają też mediom prywatnym. Już przed wyborami zalała nas fala procesów, która ma zastraszyć dziennikarzy i zniszczyć finansowo wydawców. Dzieje się to w czasie największego w historii prasy kryzysu na tym rynku.

Chcemy móc dalej dzięki takim mediom jak Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, Nowe Państwo, Telewizja Republika czy niezalezna.pl docierać do Państwa i kształtować opinię publiczną w niezwykle trudnym dla Polski momencie.
Kluczowe jest uratowanie zdolności medialnych obozu patriotycznego, tak żeby ściana kłamstwa nie przykryła wyborców. Trzeba się na wszelkich poziomach przeciwstawiać bezprawnym próbom zawłaszczenia lub niszczenia mediów publicznych. Planowane działania nie tylko są zwykłym barbarzyństwem prawnym, lecz także niszczą równowagę w debacie.

Szanowni Państwo,
Przyszedł czas, aby wesprzeć istniejące konserwatywne media prywatne skupione w Strefie Wolnego Słowa. Naprawdę zbudowaliśmy sporo i jest na czym się oprzeć. Tu należy się Państwu wyjaśnienie. Ostatnie lata nie były dla naszych mediów jakimś szczególnym eldorado. Oczywiście pojawiły się reklamy, których nie było wcześniej, ale spotkały nas też istne plagi egipskie. Media Strefy Wolnego Słowa wyrosły na gazetach papierowych. Rynek ten po prostu się zawalił. W ciągu dekady w całej Polsce zniknęło około 70 proc. punktów sprzedaży detalicznej gazet. Zbankrutowało dwóch z trzech dużych kolporterów, zmuszając wydawców do zrezygnowania ze znacznej części należnych im pieniędzy.

Dzisiaj trzeba z tym co mamy przystąpić do twardej walki. Jak mogą nam Państwo pomóc?
Jedną z możliwości są wpłaty darowizny na Fundacje Niezależne Media, która powstała w 2009 roku. Jej celem od samego początku jest wspieranie mediów we wszystkich formach: prasy, radia, telewizji, portali internetowych itp., wspieranie niezależnych dziennikarzy, promowanie i animowanie niezależnej debaty publicznej.

DANE DO PRZELEWU W POLSCE

FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA
ul. Filtrowa 63/43
02-056 Warszawa
Bank Pekao SA
Nr konta: 62 1240 1053 1111 0010 5517 7864
TYTUŁEM – DAROWIZNA NA RZECZ FUNDACJI NIEZALEŻNE MEDIA

DANE DO PRZELEWU Z ZAGRANICY

FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA
ul. Filtrowa 63/43
02-056 Warszawa
POLAND
Nr konta: PL 62 1240 1053 1111 0010 5517 7864
Swift code: PKOP PL PW

Dane banku:
Bank Pekao SA
ul.Grzybowska53/57
00-950 Warszawa

TYTUŁEM – AS A DONATION FOR „FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA”