Festyn Patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg”. Zapraszamy już 15 sierpnia!

W czwartek (15 sierpnia) o godzinie 18:00 w Teatrze Palladium (ul. Złota 9 w Warszawie) odbędzie się Festyn Patriotyczny „Nam twierdzą będzie każdy próg” z okazji 99. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania! Wstęp wolny. Wśród wykonawców m.in.: Dariusz „Maleo” Malejonek, Marta Kurczewska, Dominika Świątek, Kasia Moś i Paweł Piekarczyk. Wstęp wolny!

To ta bitwa zatrzymała inwazję komunizmu na Europę Zachodnią i jest jedną z przełomowych bitew w historii świata. Polsko-bolszewiczka bitwa stoczona była między 13 a 25 sierpnia 1920 roku. Naczelnym Wodzem Wojska Polskiego był Józef Piłsudski.

W programie koncertu, który wraz z Dominiką Chorosińską poprowadzi Jan Przemyłski, znalazły się piosenki o wolności, o umiłowaniu ojczyzny i te opowiadające o polskim bohaterstwie. Będzie to kolejny niezwykle radosny pokaz patriotyzmu.

Wspólne śpiewanie tworzy wyjątkową więź między ludźmi, niesamowicie integruje. Taka forma forma świętowania buduje też nasz patriotyzm, ten dobrze rozumiany. Jak mówił święty Jan Paweł II, żeby to była miłość do ojczyzny, a nie nienawiść do obcych

– powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Darek „Maleo” Malejonek rok temu, gdy również był gwiazdą koncertu 15 sierpnia.

Ponadto wśród artystów pojawią się też: Ludmiła Małecka, Leszek Czajkowski, Bartłomiej Kurowski, Sylwester Domański i Norbert „Smoła” Smoliński. Kierownikiem muzycznym przedsięwzięcia jest Artur Grudziński.
W dniu 14 sierpnia do tygodnika „Gazeta Polska” zostanie dołączony śpiewnik patriotyczny. Zachęcamy, by zabrać go ze sobą do Palladium i przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów patriotycznych. Śpiewnik rozdawany będzie bezpłatnie także podczas spotkania.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Niezależne Media oraz Narodowe Centrum Kultury. Koncert medialnie wspierają: tygodnik „Gazeta Polska”, dziennik „Gazeta Polska Codziennie”, portal Niezależna.pl i Telewizja Republika.

Koncert transmitowany będzie na żywo przez Telewizję Republika.